Magdalena Jaroszekiewicz Kepka

Absolwentka Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW, Wydziału Pedagogicznego UW oraz Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych Akademii Pedagogiki Specjalnej na kierunku psychologia (specjalność : psychologia kliniczna). Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dorosłymi oraz z dziećmi z rodzin wykluczonych społecznie, dotkniętych przemocą lub zmagających się z innymi trudnościami życiowymi. Kształci się i zdobywa doświadczenie w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju, integracji sensorycznej, terapii ręki, zarządzania organizacjami pozarządowymi i interwencji kryzysowej. Aktualnie w trakcie nauki w Szkole Psychoterapii CBT w Warszawie.

W latach 2012-2019 związana ze Stowarzyszeniem Pomocy i Interwencji Społecznej. Pełniła funkcję członka Zarządu; pracowała jako opiekun i psycholog w Ośrodku dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „DOM”.

W 2016 r. koordynowała projekt „Piaskownica Radości” finansowanym przez Kulczyk Foundation, którego celem była budowa placu zabaw dla dzieci przy Ośrodku „DOM”.

Tadeusz Wieszczyk

Studiował psychologię na Uniwersytecie Warszawskim (UW) i nauki o rodzinie ze specjalizacją w zakresie psychologii rodziny na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego (UKSW), gdzie skończył też studia doktoranckie w Instytucie Psychologii. Jest certyfikowanym superwizorem w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (IPZ PTP); specjalistą ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA); specjalistą w zakresie pomocy ofiarom przemocy w rodzinie IPZ PTP i Pogotowia Niebieska Linia; dyplomowanym specjalistą z zakresu pomocy społecznej i pomocy rodzinie.

Od ponad 20 lat zajmuje się pomocą osobom i rodzinom z problemem uzależnień oraz ofiarom przemocy w rodzinie. W latach 1999-2019 kierował Ośrodkiem dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „DOM” w Warszawie (stacjonarną placówką interwencyjno- terapeutyczną Stowarzyszenia Pomocy i Interwencji Społecznej). W latach 1997-1999 był kierownikiem Poradni Profilaktyczno-Interwencyjnej „Od Do” w Centrum Odwykowym w Warszawie.

Od 1991 r. zajmuje się terapią uzależnień. Ukończył liczne specjalistyczne szkolenia (m.in. Studium Pomocy Psychologicznej, Studium Terapii Uzależnień, Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, 4-letnie szkolenie w analizie grupowej i psychoterapii „Rasztów”)

Od 2000 r. jest wykładowcą na Podyplomowym Studium Relacji Interpersonalnych i Profilaktyki Uzależnień UKSW. Jest autorem wielu publikacji i artykułów oraz ekspertem programów telewizyjnych dotyczących problematyki uzależnień i przemocy w rodzinie.

Renata Bartysiewicz

Ukończyłam prawo na Uniwersytecie Warszawskim oraz muzykologię na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Moim celem jest współtworzenie przestrzeni zrozumienia, bezpieczeństwa i profesjonalnego wsparcia dla osób doświadczających przemocy w rodzinie. Dodatkowym wkładem osobistym są moje umiejętności organizacyjne i przygotowanie prawnicze.